Bankowość Prywatna (Private Banking) w Szwajcarii.

Szwajcarski system bankowy należy do najbezpieczniejszych na świecie a Szwajcaria ma długą tradycję (ponad 220 lat) w doskonałych usługach bankowości prywatnej. Co ciekawe, koszty zarządzania pieniędzmi w Szwajcarii są niższe niż w Polsce. Szwajcarskie banki oferują zarządzanie aktywami od kwot 0.5 M EUR-1.0 M EUR-3.0 M EUR w zależności od banku. Prowadzą także rachunki w PLN. Z reguły dostępne sa takie strategie inwestycyjne jak: ochronna (defensive), zrównoważona(balanced) i wzrostowa (growth) a przy większych kwotach również strategie indywidualne. Portfele budowane dla klientów są bardzo dobrze zdywersyfikowane, przez to bezpieczne. Zachowują dużą płynność (z reguły cały portfel można sprzedać w 24-48 godzin. Można też otrzymać pod ich zastaw tani kredyt lombardowy z banku (roczny koszt to ok 1% w EUR). Banki oferują również mozliwość zakupu złota (zdematerializowanego lub fizycznego, w sztabkach). Niektóre banki szwajcarskie oferują obsługę w języku polskim. W prawie każdym dostępne sa nowoczesne systemy bankowości elektronicznej, karty kredytowe i debetowe oraz skrytki depozytowe. Posiadanie rachunku bankowego w Szwajcarii przez polskich rezydentów podatkowych jest całkowicie legalne, rachunki s� transparentne podatkowo.

Rezydencja podatkowa w Szwajcarii

Rezydencja podatkowa w Szwajcarii, zwana Lump Sum Taxation (ang.), Forfait Fiscal (fr.) czy Pauschalsteuer (niem.) dostępna jest w wielu szwajcarskich kantonach, ale nie we wszystkich (na przykład w kantonie Zurych nie ma takiej możliwości). Strony (potencjalny podatnik i władze fiskalne miejscowości w Szwajcarii w której zdecydować sie wynająć będą kupić nieruchomość) umawiają sie na określoną kwotę rocznego podatku dochodowego od całości dochodów uzyskiwanych przez podatnika na świecie. Jest to proces negocjacyjny a kwota podatku, co ciekawe, obliczona jest na podstawie spodziewanych kosztów życia podatnika na terenie Szwajcarii. System jest dość skomplikowany i warto skorzystać w procesie negocjacji ze szwajcarskiego prawnika będą doradcy podatkowego. Daje on jednak wiele korzyści, zwłaszcza osobom o bardzo dużych dochodach. Roczne kwoty podatku zryczałtowanego zaczynają sie od ok. 150 tys. franków szwajcarskich.

Bankowość Prywatna i Rezydencja Podatkowa w Szwajcarii.
star monaco

Uwaga, ta strona używa COOKIES. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Zamknij X